סדנאות מעולם אחר

chili

מפגש בעצימות גבוהה. בשטח או בחצר. המשלב חוויית ODT, ספורט חברתי ודינמיקה קבוצתית. לפני המפגש מותאמות מטרות ומוגדרים ערכים מובילים למפגש ועל בסיס זה נבנים תרגילי משחק ואתגר לקבוצה. לכל תרגיל אביזרים ייעודיים לשימוש. הפעילות מתאימה לקבוצות קטנות וגדולות והיא מגוונת ומשלבת משחקים מפתיעים וחדשניים.

מס' תוכנית במערכת גפ"ן: 17279

חוויה של אנשים וצלילים. הסדנה העוסקת בהקשבה, תקשורת קבוצתית ויצירת מקום להבעה. במהלך הסדנה יש התנסות בכלי נגינה מגוונים ועל ידי כך נוצרת דינמיקה קבוצתית המאפשרת תקשורת מיטבית בין המשתתפים, נותנת גם מקום לשקט, לבחירות שלנו ולמציאת דרכי פעולה שונות..

מס' תוכנית במערכת גפ"ן - 17634

בסדנה המשתתפים מקבלים הכוונה כיצד להיות מבוגרים משמעותיים ומשפיעים בחיי הנוער, איך לפתח קשר אישי מקרב וכיצד להגיב במצבי קיצון. סדנה ייחודית ומקצועית המשלבת משחק, יצירה, התנסויות שונות ותרגול. 

מס' תוכנית במערכת גפ"ן - 10709

  •  

באמצעות איזון אבנים בטבע, המשתתפים יוצאים למסע של למידה על איזון האנרגיות וכוחות החיים, על פעולה מיטבית בזמנים של אי ודאות וחוסר שגרה, יצירת איזון וויסות איש מול אתגרי היומיום ועוד.

 

מפגש של לימוד ותרגול עקרונות הפעלת הקבוצה בשטח. תוך שימוש בערכים דרך הטבע לומדים כיצד להשיג מטרות שונות כגון גיבוש קבוצה, יצירת חוסן, תקשורת קבוצתית, חשיבה יצירתית, פתרון בעיות ועוד. בין הפעילויות: אייס ברייקינג, ODT, פעילויות חבלים, משחקים משימתיים ועוד

מס' תוכנית במערכת גפ"ן - 10709

  •  

סדנה חוויתית המפגישה את הצוות עם עולם בני נוער קצה בעל התנהגויות סיכוניות הנמצאים ברחוב. בסדנה הצוות לומד כיצד לפתח קשר משמעותי עם בני הנוער וללוות קבוצות מאתגרות.

מפגש עם העקרונות באילוף כלבים מהם לומדים על מיומנויות תקשורת וסגנונות שונים, שפה בלתי מילולית ועוד.  הסדנא הינה מעשית בשיתוף כלבים ומאלף. ומטרתה לאפשר למידה עצמית בכדי לשפר את יכולת התקשורת הבינאישית, העברת מסרים ופתרון קונפליקטים חברתיים. 

 

מה אומרים עלינו הבגדים שלנו? ומה הקשר בין בגדים לרגשות? בסדנא זו צוללים אל הפסיכולוגיה שמאחורי הלבוש והסטיילינג, לומדים כיצד ניתן לשנות דפוסי חשיבה באמצעות הבגדים, וכיצד הבגד הופך מכסות חיצונית לכלי של התפתחות אישית והתבוננות פנימית.

סדנא המיועדת לאנשי החינוך וההדרכה, בה נלמדים יסודות העברת המסר והעמידה מול קהל. הדרכים להטמעת ערכים באמצעות מתודות שונות מותאמות קהל ובדרכים יצירתיות ומסקרנות. הסדנא משולבת תרגול מעשי הממחיש למשתתפים את דרכי הפעולה שיאפשרו מפגש חינוכי ערכי ומעורר השראה. 

מס' תוכנית במערכת גפ"ן - 10709

  •  

סדנת תנועה מאווררת ומשחררת המאפשרת פעולה במימדי הגוף-נפש, דרך התנסויות פיזיות המעודדות נתיב לשחרור ולחיבור מחודש לעצמנו. המפגש יכלול אפשרויות תנועה שונות: דמיון מודרך, אלתור מונחה, תרגילי התבוננות וכתיבה אישית.

כלים מעשיים ויצירת שיח פתוח על תחום המיניות, ועל חוויית גיל ההתבגרות כתקופה מעצימה בחיי הנער. הסדנה נותנת היבטים שונים להתמודדות עם קשיים ומשברים ושילוב בין אינטימיות לבין המרחב החברתי. ומשלבת שיח על מוגנות ומודעות. התוכן מוגש למשתתפים בהתאם לגילם ולהרכב הקבוצה. ניתן לקיים מפגש תואם לצוות החינוכי.

מס' תוכנית במערכת גפ"ן - 17559

 

כלי הבסיס של הקאוצ'ינג הם אימון לתוצאות, הסתכלות על המציאות בבהירות, הבנת הפער בין הרצוי למצוי ועוד כלים שככל שהם פשוטים, הם פועלים בעומק על הנפש. בסדנא זו מתרגלים כלים לשיחה, לשיקוף ולהתנהלות. באופן אישי וקבוצתי. תוך "העתקה" של פרקטיקת הקואוצ'ינג אל העבודה החינוכית.

סדנא על הפרקטיקה של הצבת גבולות והפעלת סמכות חינוכית באופן מיטבי ובהתאם לסיטואציה. המשתתפים לומדים כיצד להפעיל עקרונות פעולה ואיך להשתמש בקול ובשפת הגוף על מנת להציב את הגבול שיכובד ע"י החניך. זאת ועוד, תוך שימוש בסימולציות מחיי היומיום ועצות מעשיות של בחירה ושיקול דעת.

מס' תוכנית במערכת גפ"ן – 10709

עולם אומנויות הלחימה מגיע אל המרחב החינוכי. בעולם אומנויות הלחימה אלמנטים חינוכיים רבים כמו שליטה, שימוש בקול, כבוד והערכה, הוצאת אנרגיה בצורה מבוקרת, ועוד. המשתתפים לומדים ומתרגלים עקרונות אלו תוך התנסות של הטמעה בחיים האישיים ובחיי בני הנוער.

מס' תוכנית במערכת גפ"ן - 17575

תוך כדי משחק פיינטבול מלא אדרנלין הצוות מקבל כלים לעבודה בצוות ועם החניכים, ומעלה תובנות בנושאים חינוכיים שונים כמו תקשורת, עבודת צוות, בניית אמון, התמודדות עם שינויים, גבולות ועוד. הפעילות מתקיימת בחוץ עם רובי צבע המופעלים בגז.

בסדנא זו פוגשים גישה ייחודית לחיים ולעולם החינוכי, המשלבת כלים פשוטים וישימים שמאפשרים לקבל את עצמנו בקלילות ובחן. לשחרר את הפחד מטעויות ולהתנתק מהחשש להיתפס שונה בעיני אחרים. בד בבד, לומדים על הדרך לצאת ממצבי תקיעות ומבינים כיצד  ההחלטות הכבדות ביותר מתקבלות הכי מהר. הנאה מובטחת!

מס' תוכנית במערכת גפ"ן - 10709

  •  

באמצעות פרקטיקה פשוטה וקליטה, הסדנא נוגעת בליבת האינטראקציה הבינאישית ומובילה את המשתתפים לזהות הזדמנויות לתקשורת אפקטיבית ומקדמת, לצד הימנעות מכשלים בתקשורת ומתקיעות ביחסים. תקשורת מקרבת אפשרית בין מחנכים לחניכיהם, בין הורים לילדיהם, ובין ילדים בקבוצת השווים עצמה.

מס' תוכנית במערכת גפ"ן - 10709

  •  

 

דילוג לתוכן